דרום – פארק אופקים

דרום – פארק אופקים

את הפארק עצמו התחילה לטעת הקרן הקיימת לישראל בשנת 1978, ועד היום הוא נחשב לפלא מקומי. במקום יורדים בממוצע עד 300 מ"מ גשם בשנה והעצים עדיין פורחים ומספקים צל קריר לבאי הפארק.

אטרקציות בפארק אופקים

כאשר תכנסו לפארק מיד תיתקלו בפסל נשר מרשים אשר נבנה על ידי צמד האמנים איגור סרני ורוסלאן סרגייב. החלק המהנה בפסל טמון בצוואר הנשר ממנו יורדות שתי מגלשות אשר גם בעלי מוגבלויות פיזיות יכולים ליהנות מהן.

אל מערת אל ג'ריר ניתן להגיע עם כל רכב בדרך סלולה ונוחה, אך המערה עצמה אינה נגישה. ניתן להתבונן עליה מבחוץ ולהתרשם מעמודי הסלע הגדולים הניצבים שם עוד מימי התקופה הביזנטית. המערה אף שימשה כמקום מגורים מודרני עבור חיילי הצבא התורכי אשר המתינו שם להשלמת בניית מצודת הפטיש הניצבת גם היא בפארק אופקים.

איך מגיעים?

נוסעים על כביש 25 (באר שבע – נתיבות) ומגיעים לצומת גילת בה פונים מערבה ונוסעים כארבעה קילומטרים עד הכניסה לאופקים עצמה. בתוך העיר נוסעים לכיוון דרום ברחוב הרצל (הרחוב הראשי של העיר) עד הפנייה שמאלה לרחוב חיד"א, ממנו מגיעים אל הכניסה לפארק. בשלב זה אתם אמורים לעבור על פני כיכר ספרא, בתוכה ניצב פסל הצבעוני המפורסם בעיר.

נגישות לבעלי מוגבלויות באתר

הפארק עצמו נוח ומותאם לנכים ובעלי מוגבלויות. השבילים, שולחנות הפיקניק, מתקני הספורט ואף השירותים הונגשו על ידי הקרן הקיימת לישראל בשיתוף פעולה עם הביטוח הלאומי ותרומה מנשות "הדסה".

רמת קושי – קל במיוחד.

נגישות 

החניון המרכזי, השבילים היוצאים ממנו וחלק משולחנות הפיקניק נגישים לבעלי מוגבלויות ולבעלי כסאות גלגלים. מי שאינו יושב על כסא גלגלים אף יכול לטפס על מתקני הספורט שבחניון ועל המגלשות הניצבות במדשאת הפארק. בתוך הפארק ניצבות מערת אל ג'ריר ומצודת הפטיש אשר אינן נגישות, אך ניתן להסתכל עליהן מבחוץ.

דרום – פארק אופקים

משך הטיול

 ניתן להקיף את הפארק בחצי שעה או ללכת באמצעו עד למצודת הפטיש כעשרים דקות.

ציוד נדרש 

בימים חמים רצוי להביא כובע ומזון. ברזיות פזורות לאורך הפארק.

מתי נטייל 

ניתן לטייל בכל ימות השנה. יש לקחת בחשבון שבעונת הקיץ החמה הפארק יבש ונראה חיוור ביחס לעונת החורף והאביב.

תפריט נגישות