צפון: נחל השופט

צפון: נחל השופט

רמת קושי – קל, מתאים לטיול יחידים, קבוצות, משפחות עם עגלות, רוכבי אופניים וגם לכלבים שהם חלק מהמשפחה גם כן.

נגישות – המסלול מתאים ליושבים על כסאות גלגלים (חלק מהדרך סלולה!), מוגבלי הליכה ועיוורים גם כן.

משך הטיול –  לבוא וליהנות כמה שתרצו, מומלץ להצטייד באוכל ושתייה כדי לערוך פיקניק באזור. אורך המסלול כ-2 ק"מ, חצי יום יספיק בהחלט.

מתי נטייל – מתאים לטיול בכל ימות השנה. הנחל הוא נחל איתן וזורם כל השנה (נדיר בארצנו), הוא יוצא מקיבוץ עין השופט ומתחבר לנחל הקישון. פריחה מיוחדת לחורף וגם באביב/קיץ.

צפון: נחל השופט

מקום מקסים, ירוק ופורח כל השנה. הנחל מתחיל מהמושבים רמת השופט ועין העמק ומסתיים בנחל הקישון. לאורך המסלול נראה שפע של צמחיה, הרדוף, ערבה, פטל קדוש ועוד הרבה אחרים. בדרך נעבור במפל מים, מערות ותחנת קמח ישנה.

  • במילה אחת – מים!
  • בשתי מילים – קרקור צפרדעים! (בדצמבר…)
  • בשלוש מילים – שפע של צמחיה!

מסלול הטיול מעגלי וסלול ברובו. החלק שאינו סלול בנוי מעץ בסגנון של דק (Deck). לאורך כל המסלול יש "מפרצונים" שמתאימים לעצירה, עם ספסלים. אפשר לעצור שם כדי לאכול משהו שהבאתם מהבית או למאובזרים שבחבורה – להכין קפה אסלי ולשתות אותו במקום המהמם הזה.
כותב שורות אלה (זה אני , כן ?!) לא ראה פחים לאורך המסלול . לכן מומלץ להביא אתכם שקיות אשפה כדי לקחת את השאריות אתכם חזרה.
כמו כן אין שירותים במקום ולכן כדאי להתרוקן בתחנות הדלק שבסביבה.

יש לכם ילדים ? בואו בקיץ עם בגדי ים ובגדים להחלפה – יש יופי של מפל בו ניתן לרחוץ, דומה מאוד ל-נחל דוד בים המלח.
אם כבר מדברים על הילדים … בסוף המסלול, ביציאה לחניון חזרה, הילדים יפגשו את חברם הטוב ביותר – ה-"גזלן". אצלו תוכלו לקנות גלידות, שתיה וממתקים.

כיצד מגיעים?

נוסעים על כביש 70 ופונים ליוקנעם. נכנסים למושבה ועוברים אותה. בין יוקנעם לקיבוץ הזורע פונים ימינה, לדרך עפר, ונוסעים עד שמגיעים לחניון חרובים המכיל גם מקומות חניה לנכים. שם חונים ומתחילים את
המסלול. המשוכללים שבחבורה מוזמנים לחפש ב-Waze "חניון חרובים".

תפריט נגישות