סיור לכבדי ראייה ועיוורים ברובע היהודי

סיור לכבדי ראייה ועיוורים ברובע היהודי


הרובע היהודי בירושלים הוא אחד המקומות הפופולריים ביותר בישראל. פיסת ההיסטוריה הניבטת מכל פינה, הקשר של העם היושב בישראל לתקופות העתיקות לפני כ-2,000 שנה, וכמובן המודרנה והאוכלוסייה הצבעונית שמשתלבת בתוך כל התפאורה המרתקת הזו.

את ההסברים המרתקים היה ניתן עד היום לשמוע רק בהזמנת הדרכה צמודה ולהתרשם לפי סדר הדברים, אך מה יעשה אדם כבד ראייה או עיוור שאינו מעוניין לשכור מדריך ולהוציא סכום נכבד על סיור? החברה לפיתוח הרבוע היהודי שיתפה פעולה ביחד עם הביטוח הלאומי דרך הקרן לפיתוח שירותי נכים והקימה את המסלול הנגיש לעיוורים וכבדי ראייה. כך ניתן לשמוע את מגוון הסיפורים הטמונים בקרבות המקום, נקודות התצפית וההיסטוריה – בצורה עצמאית לגמרי וללא צורך בעזרה.


בין האטרקציות שניתן למצוא במהלך הסיור: בית הכנסת החורבה שנהרס ונבנה מחדש, הוחרב שוב במלחמת העצמאות ונפתח מחדש ב-2010. ניתן להתרשם מהמגדל הישראלי, הביצורים העתיקים עוד מימי הורדוס שבהם עדיין ניתן למצוא את ראשי החץ המקוריים שנתקעו בה.

סיור לכבדי ראייה ועיוורים ברובע היהודי
נגישות:
ברובע עצמו קשה להתנהל עם כיסא גלגלים מאחר ויש במקום מדרגות והמעבר בין האטרקציות דורש התניידות מסוימת, אך ניתן להתאים את הסיור לכיסא גלגלים עם מידת הכנה מראש. הנגישות העיקרית היא עבור עיוורים וכבדי ראייה שיכולים ליהנות מהשירות אותו מציעה החברה לפיתוח הרובע – וכל זאת בחינם, ללא צורך בתשלום.


מומלץ להתקשר לפני ההגעה למקום כדי לתאם הגעה 02-6265906, ולגלוש לאתר של החברה לפיתוח הרובע היהודי כדי להתעדכן ולראות האם ישנן תוכניות מיוחדות באזור באותו הזמן שעבורן כדאי להגיע.

רמת קושי – ניתן להגיע כל המשפחה, אך הסיור מתאים בעיקר לנוער ומבוגרים.
נגישות –  המסלול מותאם במיוחד לכבדי ראייה ועיוורים עם הנחייה מיוחדת, אך יש לבדוק כל נקודה במסלול עבור כסאות גלגלים.
משך הטיול – שעתיים-שלוש שעות
ציוד נדרש –  יש להצטייד מראש בכובע, מים, מזון וביגוד חם. בכל האזור ניתן למצוא מסעדות במידת הצורך.
מתי נטייל – ניתן להגיע בכל ימות השנה, צריך לזכור כי בתקופת החורף קר מאוד בירושלים ויש להיערך בהתאם.
מיקום ותיאור

תפריט נגישות