פירוט סוגי הקטיעות

1) קטיעה מעל לברך בגפה אחת

80%

2) קטיעה מעל לברך בשתי הגפיים

100%

3) קטיעה מעל לברך בקרבת פרק הירך עם חוסר אפשרות להתקנת פרותזה, או קטיעת הגפה דרך מפרק הירך

100%

4) קטיעה בשוק

40%

5) קטיעה בשתי השוקיים גם יחד

80%

6) קטיעת השוק בקרבת הברך ובחוסר אפשרות להתקנת פרותזה להפעלת מפרק הברך

80%

7) קטיעת כף הרגל לפי שיטת Pirogoff

40%

8) קטיעת שתי כפות הרגליים לפי שיטת Pirogoff

80%

9) קטיעה בשתי כפות הרגליים דרך עצמות ה-Tarsus

40%

אחוזי נכות המתלווים אל קטיעה של אצבעות הידיים

כידוע לכולנו, אחת הסכנות השכיחות ביותר המתלוות לאורך שגרת היום יום וסביבת העבודה בפרט תהיה פגיעה באצבעות הידיים שכן, ישנם לא מעט תעשיות בהם ניתן לפצוע את אצבעות הידיים בצורה משמעותית, מקצועות כדוגמת נגרות, מפעיל מכונות, מפעיל ציוד וכיוצא בכך. על כן, במקרים קיצוניים של תאונות עבודה שהביאו לפגיעה משמעותית באצבעות הידיים כדוגמת קטיעה של מספר אצבעות, הרי שייתכן ואותו עובד  יהיה זכאי לזכויות ממגוון גופים שונים, גופים כדוגמת המוסד לביטוח לאומי בענייני פגיעות עבודה, תביעות נזיקים, תביעות ביטוח וכיוצא בכך. במטרה לסדר לכם את כל הסובב סביב נושא קטיעת אצבעות הידיים לצד אחוזי הנכות המתלווים לכך, ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי במאמר הבא.


כמה אחוזי נכות מקבלים על קטיעת אצבעות?

ניתן לומר בצורה חד משמעי כי אחוזי הנכות אשר מתקבלים במקרה של קטיעת אצבעות הידיים נקבעים בתיאור מלא לתקנות הכתובות במוסד לביטוח לאומי על פי היקף הקטיעה, האצבע הנפשת והשאלה – האם מדובר ביד שמאל או לחילופין ביד ימין. בעת בה מדובר על קטיעה  של האגדול יחד עם עצם המסרק או לחילופין חלק ממנה, הרי שהמטופל יקבל 25% נכות – במידה ומדובר באגודל ימין או 20% כאשר מדובר על קטיעה של אגודל שמאל. כאשר מדובר על מקרה של קטיעת גליל וחצי עד שני גלגלים, יקבל המטופל 20% נכות במידה ומדובר באגודל הימני, או לחילופין 15% כאשר מדובר על האגודל השמאלי. כאשר אנו מדברים על מקרים של קטיעת הגליל הסופי של האגודל, ניכר כי אחוזי הנכות יעמדו על כ-15% כאשר מדובר על אגודל ימין ו-10% כאשר מדובר על אגודל שמאל. בנוסף, בעת בה ישנה קטיעה של חצי הגליל הסופי של האגודל, יקבל המטופל שמונה אחוזי נכות בלבד.

על כן, כאשר מדובר על תאונת עבודה בה נקטעו לעובד אצבעותיו, הרי שהעובד יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי לנפגעי עבודה שכן, העובד יהיה זכאי לתשלום של דמי פגיעה במשך פרק זמן של כ-3 חודשים.

תפריט נגישות