רישיון להעסקת עובד זר באופן מיידי

רישיון להעסקת עובד זר באופן מיידי-העסקת עובד זר  לטיפול באדם הקרוב לנו לעתים הוא צורך מיידי. על מנת להעסיק עובד זר יש צורך ברישיון העסקת עובד זר מרשות האוכלוסין וההגירה ובמקביל לפנות לחברות כוח האדם למציאת עובד זר. התהליכים האלה נמשכים כחודשיים-שלושה.

האם ניתן להעסיק עובד זר באופן מיידי?

היתר מיוחד להעסקת עובד זר יכול לקבל חולה העומד להשתחרר מבית החולים ומציג אבחנה רפואית שמציינת כי החולה זקוק לרצף טיפולי וכמובן מעודכן תאריך השחרור מבית החולים.

אישור העסקה במקרה זה מוגבל לשלושה חודשים בלבד, על מנת להאריך את תוקף האישור יידרש המבקש לעמוד בנהלים הרגילים. במקרה זה תתאפשר העסקה של עובד זר הנמצא כבר בישראל ולא ניתן להביא עובד זר מחו״ל.

במקרה כזה מומלץ להתייעץ עם עו״ס מהמחלקה בבית החולים בה החולה מאושפז. טופס הבקשה לבקשת אישור להעסקת עובד זר יחד עם מכתב רפואי בו כתובים: תאריך השחרור, צורך בטיפול והישגיה במשך 24 שעות ביממה. את כל המסמכים האלה יש להעביר לרשות האוכלוסין וההגירה. כזכור אישור העסקה שהושג בדרך זו תקף לשלושה חודשים בלבד. במהלך תקופה זו על המשפחה להוציא מרשות האוכלוסין וההגירה רישיון העסקה קבוע. הבקשה כרוכה בתשלום אגרה ליחידה. לחצו כאן להורדת הטפסים ותשלום האגרה.

מציאת עובד זר לעבודה מיידית

העסקת עובד זר לעבודה מיידית אפשרית רק עם עובדים זרים הנמצאים כבר בארץ. ישנן חברות כוח אדם העוסקות בהשמת עובדים זרים בענף הסיעוד, הן מנהלות מאגר של עובדים זרים שנמצאים בארץ ופנויים לעבודה.

ברגע שהחלטתם להביא עובד זר לקראת שחרור מבית החולים אנו ממליצים לפנות לחברת כוח האדם שתעזור בהגשת הטפסים, תעקוב אחרי הטיפול ותלווה אתכם עד השחרור הביתה.

תפריט נגישות