שבעת המעיינות

שבעת המעיינות

בטבחה אשר בצפון הכנרת תמצאו כנסייה המציינת את נס הלחם והדגים, בעברית המקום נקרא עין שבע. השם טבחה הגיע כנראה משיבוש השם היווני של הבקעה ״הפטפגון״ שמשמעותו שבעת המעיינות.

המילה שבע מסמלת שפע וברכה ואינה קשורה למספר המעיינות.

בברית החדשה מצוינת טבחה כמקום בו ביצע ישו את נס הלחם והדגים, כיום נמצאת שם כנסייה חדשה, שנבנתה על שרידי הכנסייה מהתקופה הביזנטית.

לפי הברית החדשה ישו האכיל 5000 אנשים בעזרת חמישה כיכרות לחם ושני דגים בלבד.

ברחבת הכנסייה של כנסיית הלחם והדגים ישנם חלקי בית בד עם מתקן ריסוק לשבירת זיתים מהם הפיקו שמן. בחצר הפנימית של הכנסייה תמצאו רחבה ובתוכה עץ זית ובריכת דגים. בתוך הכנסייה ישנו שחזור של הפסיפס המקורי מהמאה הרביעית לספירה, ניתן לראות את ההשפעה המצרית של אותה תקופה. במרכז הפסיפס עומד מגדל נילומטר שבאמצעותו נמדד גובה המים בנילוס.

מתחת לשולחן המזבח תמצאו פסיפס המתאר את נס הלחם והדגים של ישו ומתחת ללוחות הזכוכית נבחין בשרידי האפסיס של הכנסייה הביזנטית מהמאה הרביעית עליה הוקמה הכנסייה החדשה.

ליד הכנסייה קיימת חצר שהנוצרים מאמינים ששם התגלה ישו לאחר מותו למאמיניו הדייגים וציווה על שמעון) פטרוס הקדוש (להמשיך אותו.

כיצד מגיעים?

צאו לכביש 90 והמשיכו צפונה עד לכפר נחום. פנו לכביש 87 והמשיכו ישר. בפנייה הראשונה פנו שמאלה, ולאחר כ-100 מטרים תגיעו למגרש חניה גדול אשר יהיה מצד ימין.

נגישות לבעלי מוגבלויות באתר

הנגישות באתר ליושבים על כסאות גלגלים היא טובה. יש חניה לנכים ומדרכה נמוכה וברחבת החניה גם שירותי נכים.

בכניסה הדרומית לכנסייה נמצאת רמפת עץ.

לבעלי מוגבלויות אחרות אין התאמה באתר זה, דפי ההסבר אינם מותאמים ללקויי ראייה ועיוורים.

רמת קושי – מתאים לטיול יחידים, קבוצות ומשפחות אך מומלץ לטייל עם הדרכה

נגישות – המסלול מתאים ליושבים על כסאות גלגלים, אין התאמה לבעלי מוגבלויות אחרות.

משך הטיול –  ניתן לטייל במספר מסלולים, החל מסיור של שעה ועד לסיור של ארבע-חמש שעות כולל ביקור בכל האתרים המומלצים באזור צפון הכנרת.

ציוד נדרש – כובע, מים ומזון. באזור יש קפטריות ומסעדות בנוסף.

מתי נטייל – מתאים לטיול בכל ימות השנה.

תפריט נגישות