מהן הזכויות הניתנות במגוון ארגונים ומוסדות למקבלי קצבת ילד נכה?

מהן הזכויות הניתנות במגוון ארגונים ומוסדות למקבלי קצבת ילד

ניתן לומר באופן חד משמעי כי גמלת ילד נכה היא למעשה קצבה חודשית אשר מתקבלת מטעם המוסד לביטוח לאומי עבור ילד עם לקות, בהתאם לרמת הלקות ורמת התלות של הילד באדם אחר. עם כן, יש לציין כי הזכאות לגמלה עשויה להקנות זכויות והטבות נוספות במגוון רחב של ארגונים ומוסדות, אך לא פעם ולא פעמיים ניתן לשמוע שאלות בנושא ולכן, על מנת לסדר לכם את כל העניין הזכויות המתלוות מקבלי קצבת ילד נכה במגוון ארגונים ומוסדות, ריכזנו עבורכם במאמר הבא חלק מהזכויות הניתנות במוסדות וארגונים כאלו ואחרים:

• רשות המים – החל משנת 2012 הורי ילדים אשר זכאים לקבלת גמלה לילדה נכה מחזיקים באפשרות ליהנות מזכאות להקצבת מים נוספת מטעם רשות המים תחת תעריף מינימלי של 7 קוב במקום 3.5. זאת בעוד כי ביטוח לאומי הוא הגורם שמעביר לרשות המים את כלל המועמדים אשר זכאים להטבות.

רשויות מקומיות

הורי ילדים אשר מקבלים גמלת ילד נכה, עלולים להיות זכאים להנחה המגיעה לגובה של 80% בגובה מסי הארנונה, בתיאום לחוק העזר שנוצר על ידי הרשות המקומית. גם כאן, הביטוח הלאומי יהיה זה שיעביר את רשימת המועמדים לזכאות ישירות אל הרשויות המקומיות.

חברת חשמל

מתאריך 1.5.12 הורים לילדים אשר מקבלים גמלה לילד נכה, בעקבות תלותו בקבלת עזרה מאדם אחר או בעקבות הזדקקות לטיפול רפואי ייחודי (למעט ילד הזקוק לבדיקות דם) – עשויים לקבל זכאות להנחה מחברת החשמל בשיעור של 50% לצריכה של 400 קוטש.
המוסד לביטוח לאומי מעביר אל חברת החשמל את רשימות המועמדים לזכאות

קופת גמל

הורים שמקבלים גמלה עבור ילדה נכה, כזו אשר נקבעה בליווי נכות רפואית בשיעור של לפחות 70 אחוזים, עשויים להיות זכאים בפטור ממס בכל הסובב סביב משיכת פיקדונות מוקדמת מקופות הגמל בהן הם מושקעים. על כן, הפרמטר המרכזי לכך יהיה גילוי הנכות לאחר פתיחת הקופה.

מס הכנסה

2 נקודות זיכוי נוספות יוענקו עבור חלק מההורים שמקבלים גמלה עבור ילדה נכה.

משרד החינוך 

הורים אשר מקבלים גמלת ילד נכה מגיל שנה עד גילה שלוש שנים, יהיו למעשה זכאים בהטבות כאלו ואחרות בעניין קליטה במעונות יום שיקומיים. זאת בעוד שהורים אשר מקבלים את גמלת הילד הנכה מגיל שלוש ומעלה, ייתכן ויהיו זכאים במימון של סייעת בגן ואף בבית הספר.

 קופת חולים  

הורים אשר מקבלים גמלת ילד נכה, ייתכן ויהיו זכאים לקבלת הנחות בקופות החולים. מדובר למעשה על הנחות כמו הנחה על תרופות, פטור מתשלום עבור שירות של אחות או רופא מקצועי ועוד מגוון הטבות שונות ומגוונות.

משרד התחבורה   

הורים אשר מקבלים גמלת ילד נכה בגובה של 60 אחוזי נכות לכל הפחות, עלולים לקבל זכאות עבור אגרת רישוי באופן שנתי עבור רכב אשר נתון לבעלותה של המשפחה שכן, מתן הטבה זו מחייב תיעוד של פרוטוקול רפואי מטעם המוסד לביטוח לאומי. כמו כן, אותם הורים אף עשויים לקבל זכאות לקבלת תו חניה לנכה.

 משרד הרווחה 

הורים אשר מקבלים גמלת ילד נכה בגובה של 100 אחוזי נכות לכל הפחות, עלולים להיות זכאים להנחה בתשלום דמי מנוי חודשיים ואף בעלות השיחות הטלפוניות.

משרד הבינוי והשיכון

הורים לילדים המקבלים גמלה לילד נכה עשויים לקבל זכאות להטבות הבאות:
– לאנשים שאין בבעלותם דירה – הלוואה לקניית דירה או לסיוע בתשלום שכר דירה.
– סיוע במימון עלות שיפוצים בדירה.
בירורים בנדון ניתן לערוך במשרד השיכון.

 

מהן הזכויות הניתנות במגוון ארגונים ומוסדות למקבלי קצבת ילד

יחד עם האמור, חשוב לציין כי כלל ההחלטות המתלוות אל מתן הנחות כאלו ואחרות בקרב הארגונים הרלוונטים נתונות תחת ההחלטה הבלעדית של הגופים השונים. במטרה לבצע את כלל הבירורים הנחוצים, יהיה עליכם לפנות ישירות אל הגורם הרלוונטי בנושא.

 

תפריט נגישות