מסלול נגיש – צפון הכנרת וקיבוץ גינוסר

מסלול נגיש – צפון הכנרת וקיבוץ גינוסר

בצפון הכנרת על חופיה קיימים מבנים ארכיאולוגיים מופלאים מימי בית שני. בסוף תקופת בית שני היו באזור ישובים יהודיים רבים, וזה המקום שלי המסורת הנוצרית חי ישו. במקום תוכלו למצוא פינות נהדרות לטייל בהן.

 קיבוץ גינוסר

בשנת 1986 התגלתה ליד קיבוץ גינוסר סירה עתיקה על ידי משה ויובל לפן.

באותה השנה מפלס המים של הכנרת ירד ועל שפת ימה, בתוך הבוץ, התגלו מסמרים רומיים אשר הסגירו את מיקום הסירה. לפי ממצאי הארכיאולוגיים הסירה שייכת למאה הראשונה לספירה, והוצאתה מהמים הייתה מסובכת מאוד.

כיום תוכלו לראות את הסירה במוזיאון אדם הגליל בבית יגאל אלון שליד קיבוץ גינוסר. תעלומת הסירה, המעקב אחר בעליה והשאלות הרבות שעוררה מעוררים עדיין סקרנות בקרב מבקרי המוזיאון.

מסלול נגיש – צפון הכנרת וקיבוץ גינוסר

 כיצד מגיעים?

סעו צפונה מהעיר טבריה על כביש 90, עברו את צומת מגדל והמשיכו עוד כשני קילומטרים. במקום תמצאו שילוט המכוון לסירה העתיקה ולתיירות גינוסר.

פנu מעלה ולאחר כ-300 מטרים תגיעו לחנייה של מלון נוף גינוסר. החנו את הרכב בצדו הצפוני של החניון ופנו לעבר בית יגאל אלון, מוזיאון אדם בגליל, שם תוכלו לראות את הסירה במלוא הדרה.

 במוזיאון תיהנו בנוסף מתערוכות העוסקות ביחסי האדם לנוף הגליל, בתקופת המשנה והתלמוד, בעת ההתיישבות היהודית באזור ובפעילות של ארגון הפלמ״ח.

במוזיאון קיימים גם חדרי זיכרון לזכר יגאל אלון, מפקד הפלמ״ח, חבר כנסת ושר בממשלה ומנציחים גם את יחסו המיוחד לערביי הגליל.

 נגישות לבעלי מוגבלויות באתר

הנגישות באתר טובה מאוד לבעלי כסאות גלגלים וישנם אף שירותים מותאמים. דפי ההסבר המחולקים באתר אינם מותאמים ללקויי ראייה ובכלל באתר אין התאמה מיוחדת לכך. הסרט המוקרן באתר בעל כתוביות. לאחר שטיילתם באתר תוכלו למצוא בקיבוץ גינוסר עצמו  גם חדרי נופש ומלון אשר מותאמים לנכים. שימו לב שיש לתאם הגעה מראש ולציין כי הנכם מעוניינים בחדר מותאם. 

רמת קושי 

מתאים לטיול יחידים, קבוצות ומשפחות אך מומלץ לטייל עם הדרכה

נגישות 

המסלול מתאים ליושבים על כסאות גלגלים, מוגבלי הליכה, שמיעה וראייה. כמו כן מותאם גם למשפחות עם עגלות ילדים.

משך הטיול 

ניתן לטייל במספר מסלולים, החל מסיור של שעה ועד לסיור של ארבע-חמש שעות כולל ביקור בכל האתרים המומלצים בצפון הכנרת.

ציוד נדרש 

כובע, מים ומזון. באזור יש קפטריות ומסעדות בנוסף.

מתי נטייל 

מתאים לטיול בכל ימות השנה.

 

 

תפריט נגישות