שפת הסימנים- תרגום מרחוק

תרגום מרחוק לשפת הסימנים – כל מה שצריך וחשוב לדעת

כאשר אנחנו מדברים על תרגום מרחוק לשפת הסימנים, חשוב לציין כי משרד הבריאות הוא המוקד הראשי אשר מפעיל את מערכת התרגום, מערכת כזו העוסקת בתרגום מרחוק של אינטראקציות טיפוליות פרונטליות אשר מיועדות באופן ישיר לאנשים כבדי שמיעה ואנשים חרשים אשר נאלצים לבצע שימוש בשפת הסימנים, המבצעת שימוש באפליקציה אשר נקראת "SignNow". מדובר למעשה על אפליקציית שירות שמעניקה לכל אותם אנשים את האפשרות לקבל תרגום סימולטני לשפת הסימנים בין מטפל אל מול אדם חירש או לחילופין כבד שמיעה, בעזרת שימוש בשיחת וידאו במהלך הטיפול.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בשירות שתפקידו העיקרי הינו להנגיש את מידת התקשורת בין כל אותם אנשים שנתונים תחת מוגבלות שמיעה וחירשים אל מול ספקי שירותי הבריאות בישראל הכוללים בין היתר את קופות החולים השונות, משרד הבריאות, בתי חולים וכיוצא בכך. חשוב לציין כי תוכלו להיעזר בשירות התרגום המקוון במהלך קבלת הטיפול אצל מגוון מומחים כדוגמת פסיכולוגים, פיזיותרפיסטים וכן הלאה, כאשר כלל האזרחים זכאים לקבלת שירות זה, אך באותה נשימה חשוב לציין כי נכון להיום, השירות ניתן בשפה העברית בלבד.

השלבים להפעלת השירות

1. תחילה, חשוב לציין כי את השירות תוכלו לקבל באמצעות טלפון נייד או מחשב בלבד.

2. במטרה להיכנס לשיחה עם איש מקצוע מנוסה בתחום, עליכם להיכנס לקישור הבא.

3. לאחר שנכנסתם לקישור, עליכם לוודא כי אתם אכן מאשרים את תנאי השימוש של המערכת ולאחר מכן, המתינו לעליית המתורגמן או המתורגמנית לשפת הסימנים עבור שיחה אינטראקטיבית.

4. כאשר אתם נכנסים אל הקישור מתוך מחשב נייח, חשוב לוודא כי אתם אכן מחוברים על מצלמה ומיקרופון תקינים.

שעות פעילות השירות

יישומון (אפליקציית) SignNow לתרגום מרחוק לשפת הסימנים פועל בימים ובשעות אלה:

  • ימים א'-ה' בין השעות 8:00 עד 20:00 
  • יום שישי וערב חג בין השעות 8:00 עד 13:00

תמיכה בשירות

ניתן לפנות לשירות הלקוחות של SignNow באמצעות יישומון (אפליקציית) וואטסאפ WhatsApp במספר 050-3060461 (או באמצעות קישור ישיר).

תפריט נגישות